مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش قانون جذب در قرآن

قانون جذب در قرآن (قانون جذب در دین اسلام)

قانون جذب در قرآن و قانون جذب از نگاه دین اسلام بحث بسیار مهمی است که مخالفین زیادی دارد و علت مخالفت خود را مغایرت باورهای قانون جذب با مبانی دین اسلام اعلام می کنند. عده ای قانون جذب را ضد دین اسلام معرفی می کنند. به نظر شما ما مسلمانان نمی توانیم از قانون جذب و خوبی های قانون جذب استفاده ببریم؟ در این مقاله قصد داریم آشتی بین تکنیک های قانون جذب و باورهای دینی خود را ارائه کنیم. ما در بسیاری آیات قران مواردی را می بینیم که نشان می دهد، خداوند آنقدر مهربان و رحیم و رحمان است که خواستن و تلاش ما برای رسیدن به اهدافمان را بی نتیجه نمی گذارد.

قانون جذب در قرآن (قانون جذب در دین اسلام)

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 12دقیقه است.

چرا سایت راز موفقیت در موضوع قانون جذب از نگاه قرآن و اسلام مقاله منتشر می کند؟
مدت‌ها پیش، زمانی که دوره های قانون جذب را برگزار می کردم، متوجه سیلی از پرسش های مفهومی دانشجویان دوره قانون جذب خود شدم. آن ها نگران بودند و می پرسیدند که نظر و دیدگاه اسلام نسبت به قانون جذب چیست؟

می خواستند بدانند که:

آیا قانون جذب با باورهای دینی ما مسلمانان منافاتی ندارد؟
قانون جذب، جزو عرفان های نوظهور جدید زد دین است یا نه؟
نظر علما در مورد قانون جذب چیست؟
قانون جذب از دیدگاه مولانا چطور است؟
اینگونه سوالات ما را بر آن داشت تا در این موارد تحقیقاتی انجام داده و گزارشی ارایه کنیم.

آیا می خواهیم قانون جذب را به کسی که قبولش ندارد، بپذیرانیم؟
این کار شاید سخت ترین کاری باشد که قصد انجامش را دارید و اصلاً توصیه نمی‌شود. نه اینکه قانون جذب قابل اثبات نیست، اینکه فردی چیزی را نپذیرفته و شما بخواهید اصرار کنید و یا دلایلی بیاورید و زمان بگذارید تا نظر و باور شما را با توجه به توضیحات و ادله شما بپذیرد، این کار اشتباه بزرگی است. اولا ما باید به تفاوت نظرات و عقاید احترام بگذاریم، دوما این روش اثرگذاری روی باورها و اعتقادات دیگران جواب نمی‌دهد. شما هرگز نمی‌توانید اعتقادات دیگری را تغییر دهید مگر اینکه خود فرد بخواهد و بپذیرد و خودش تصمیم به تغییر بگیرد. توضیح قانون جذبی این هست که فرد باید در مدار باورهای جدید قرار بگیرد. من اینجا هرگز به دنبال اثبات قانون جذب نیستم، زیرا کسی که به این موضوعات علاقه نداشته باشد و در این مدار نباشد، هر چقدر برایش توضیح بدهیم هیچ فایده‌ای ندارد.

 

هر فردی تنها پیام‌ها و حرف‌هایی را می‌شنود که در مدار آن قرار داد.

اگر به فردی که در مدار فقر باشد، هر چقدر هم ایده‌های ثروت آفرین بکر و مؤثر بدهید، هرگز نمی‌تواند آن ایده‌ها را باور کند و برای انجام آن حرکتی انجام نخواهد داد. دقت کنید دوستان! اصلاً این فرد در شرایطی قرار نمی گیرد که بخواهد چنین ایده هایی را دریافت کند. حتی اگر در چنین شرایطی هم قرار بگیرد، آن را نمی بیند و قدرت درکش را ندارد. دوستان دقت کنید:

شاید این افراد 1000 دلیل و مثال واقعی هم داشته باشند که قانون جذب برای آن ها جواب نداده است. این کاملا هم درست است. اما ما هم هزاران دلیل و مثال داریم که برای ما جواب میدهد. هر کسی به هر چیزی باور داشته باشد، همان واقعیت اوست. اما باید متوجه باشید که این با واقعیت بیرون از او می تواند کاملا تفاوت داشته باشد. به همین دلیل همیشه گفته ام، هیچ اصراری نیست که همه مردم کره زمین این قانون را قبول کنند، برای من همین کافی است که ایرانیان عزیزی که خودشان می خواهند در همه زمینه های زندگیشان رشد کنند و خودشان خالق زندگیشان باشند، این قانون را یاد گرفته و به خوبی اجرا کنند. جالب است بدانید، کتاب راز تاکنون با تیراژ 45میلیون نسخه سالهاست رکورددار پرفروش ترین کتاب در حوزه موفقیت فردی در جهان است و به 52 زبان ترجمه شده است. این عدد نشان دهنده قدرت قانون جذب و همچنین دلیلی محکم بر فراگیر شدن آن است. عموما اینگونه پدیده ها دهان به دهان به این محبوبیت می رسند. چه کسانی به کارگیری قانون جذب را به دیگران توصیه می کنند؟ بله درست حدس زدید، افرادی که قانون جذب را در زندگی خود به کار برده و نتیجه گرفته باشند آن را به دیگران نیز توصیه می کنند. پس اگر یک نفر دوست شما و یا فلان دکتر (مثلا دکتر هلاکویی) آن را قبول نمی کند، دلیل بر عدم کارکرد آن نیست. این یعنی این که فقط یک نفر هست که هنوز آن را بکار نگرفته تا اثرات آن را در زندگی و حال خود شاهد باشد و نه بیش.

دانلود کنید: دانلود رایگان فیلم راز و فایل صوتی مستند راز

قانون جذب از دیدگاه علوم دینی
بر اساس مطالعات بنده، از دیدگاه اسلام؛ قانون جذب مشکلی ندارد مگر اینکه افکار موهومی و غیر توحیدی در ذهن افراد پیدا شود. قانون جذب هرگز قدرت ذهن را جایگزین اراده خداوند رحمان نکرده و اصولا خواست و اراده الهی همیشه حاکم بر همه قوانین هستی است. علم حتی اگر توضیح درستی از قانون جذب داشته باشد ، بسیاری از مردم عامه قادر به درک و پذیرش آن نخواهند بود. علم همیشه وجود داشته و در هر برهه زمانی همیشه علم از اذهان عموم مردم جلوتر بوده زیرا از ذهن افراد بسیار معدودی علوم جدید کشف می شد و برای پیشرفت در زندگی عموم استفاده می گردید. دوستانم من نیز چون بسیاری افراد دیگر با قانون جذب بیشتر و بهتر اسلام را درک کردم و به خدای خودم نزدیک تر شدم. این تصمیم و خواست شماست که قانون جذب را چگونه در کنار باورهای دینی و مذهبی خود بکار بگیرید که در باورها و اعتقادات دینی شما خدشه ای وارد نشود. همیشه هم یادتان باشد شما هر پیامی را مختارید تحلیل کنید و بپذیرید و یا آنطور که می شود هم سویی کرد، تا بهترین ها را در کنار هم داشت و از قانون جذب هم سود کافی را برد.

 

شکرگزاری در قانون جذب و شکرگزاری در اسلام
یکی از ارکان اصلی قانون جذب شکرگزاری است. بسیاری از مخالفین مذهبی قانون جذب ایراد می گیرند که شکرگزاری قانون جذب معلوم نیست که از کیست و یا از کائنات است. شکرگزاری فقط از خدای رحمان معنا دارد و در قانون جذب هم شکرگزاری بابت داشته ها فقط از درگاه خداوند صورت می گیرد و تازه در قانون جذب شما می آموزید بابت چیزهایی که الان ندارید ولی دوست دارید داشته باشید هم ببینید و حس کنید که خدای رحمان آن را ارزانی داشته، بعد شکرگزار آن باشید.

پیشنهاد ویژه ما برای شما: سمینار شگفت انگیز با شور و اشتیاق زندگی کن آنتونی رابینز

آیا در قرآن به قانون جذب اشاره شده است؟
در کتب قبل از قرآن کریم، مانند انجیل، تورات و… اشارات زیادی شده که اینجا کاری با این موارد نداریم. در قرآن نیز در کنار اشاراتی که به داستان پیامبران و اقوام مختلف دارد، درس هایی ناب را آشکارا و پنهان از کاربرد قانون جذب در اختیار ما قرار داده است و در بسیاری از بخش ها مکرراً بیان شده که اهل عقل و تفکر آن را در خواهند یافت. دوستان واقعیت آن است که هرگز در قرآن و یا هیچ کتاب معتبر دینی دیگری، اشاره مستقیم به قانون جذب نشده، اما مگر در بسیاری از موارد دیگر، ما برداشت خود را مهم قلمداد نمی کنیم. پس تمام مواردی که در این پست بیان می شود، برداشت شخصی نویسنده از ترجمه فارسی تفسیر منابع موجود است.

ما مجبوریم برای بررسی موضوع به بخش ها و آیاتی از قران اشاره کنیم. بنده کارشناس علوم دینی و مترجم عربی نیستم و در این مقاله فقط برداشت خود را از منابع موجود در سطح اینترنت بیان می کنم. در مواردی که لازم بوده به مراجع و نظرات مراکز معتبر از طریق سایت آن ها، ارجاعاتی داشتم که در این بخش ارائه می شود.

دوستانم، باور قلبی من این است که مسلمان باید زرنگ باشد. اگر علم و دانشی بود که به سود و نفع مسلمان باشد، باید آن را در چهارچوب عقل و قانون و منطق و باورهای دینی، آگاهانه ارزیابی و استفاده کند، حتی اگر قرار باشد تا چین پیاده رود. در موارد کوچکی هم که منافاتی دیده می شود، بیشتر تحقیق کند و از منابع اصلی پرس و جو کند و در نهایت بپذیرد و یا آن بخش را نپذیرد و بگذرد و نه آنکه کل موضوع قانون جذب را منکر شود. اگرچه بنده هم قبول دارم که برخی افراد در کتاب‎ها و سخنرانی‎هایشان از قانون جذب به‎گونه‎ای صحبت می‎کنند که گویی اصلاً این عالم خدایی ندارد و در توضیحات خود، انسان را محور هستی توصیف می کنند. اما توجه داشته باشید که این گونه ترجمان مبالغه‎‎آمیز و انحراف‎گونه، هرگز نباید ما را به خطا بیاندازند و باعث شوند که اصل قانون جذب را نفی یا انکار کنیم. این قانون بسیار بدیهی و ملموس است. همه مردم جهان درحال سود بردن از آن هستند و این در حالی است که انکار آن مثل این است که ما بخواهیم قانون جاذبه‎ی زمین را انکار کنیم!

یکی از مصادیق قانون جذب در قران
با سوره حمد شروع می کنیم که آغاز هر کاری با آن زیباست: در این سوره، انسان با خدای رحمان گفتگو می کند.

بسم اﷲ اﻟرﺣﻣن اﻟرﺣﯾم

ابتدا با نام پروردگار شروع می کنیم که آرامش بخش دل‌هاست. این آرامش قانون جذبی است. حس رضایت و امید و باور به وجود خدا، یگانگی و رحمت بیکران او در بخشندگی. ما قبول داریم که شخص باید کار را با نام خدا آغاز کند و به این موضوع کاملاً ایمان داشته باشد که خداوند هیچ چیزی را برای خودش نیافریده است، بلکه همه چیز برای انسان است و خداوند منتظر شخصی است که درخواست کند تا از آفریده‌های خود به او ببخشد و خداوند بسیار بخشنده و مهربان است. پس باید کاری کنیم که آن شخصی که خداوند به دنبال اوست ما باشیم.

الحمدالله رب العالمین

« او را شکر می گوییم و سپاسگزار می شویم. » در این مرحله باید از خداوند به خاطر آنچه که به ما بخشیده تشکر کنیم. هم بابت چیزهای که به ما داده و هم چیزهای که از ما گرفته، چون خداوند هر چه که می بخشد از رحمتش است و هر چه که می گیرد از حکمتش و ما باید به خاطر هر دو از خداوند بزرگ و مهربان همیشه شاکر باشیم. پس در هر شرایطی و در هر موقعیتی، احساس خود را با تمرکز به نکات مثبت زندگی خود، خوب کنید و نگذارید حال بد، در شما گسترش پیدا کند. بر اساس قانون جذب زمانی که غمگین می شوید احساس بدی در درون شما ایجاد می‌شود و این احساس بد باعث می‌شود که اتفاقات بد بیشتری را تجربه کنید.

الرحمن الرحیم

« از او به نیکی یاد می کنیم که بخشنده و مهربان است. » گفتیم خداوند همه چیز را برای انسان متعالی می آفریند. ما با قانون جذب بر اساس آموزه های قرآن، تلاش می‌کنیم کاری کنیم که آن شخص مومن متعالی که خداوند مورد نظرش هست باشیم. ﺧداوﻧد را به‌عنوان ﺳﺧﺎوﺗﻣﻧد مطلق ﺑﺷﻧﺎﺳﯾم و هرگز او را ﺧﺳﯾس ﻧﭘﻧدارﯾم. ﻧﺎم رﺣﻣﺎن ﺑرای اﻣور دﻧﯾوی و اﻟرﺣﯾم ﺑرای اﻣور اﺧروی اﺳت، پس آن چیزی ﮐه ﻣﺎ در ذهن دارﯾم و ﻣﯽ خواهیم ﺟذب کنیم، ﻣﯽ ﺗواﻧد از ھر دو ﻣورد دﻧﯾوی و اﺧروی ﺑﺎﺷد.

مالک یوم الدین

« به خود یادآور می شویم که باور داریم همه چیز از آن اوست شکی در آن نیست. » مرگی هست و رستاخیزی و آخرتی هست! ما می دانیم هر عملی نتیجه ای معادل به دنبال دارد. این اقدام و عمل همان اعمال ذهنی و بعد فیزیکی در قانون جذب است که گفتیم اگر مثبت باشد، انعکاسی مثبت و چنانکه منفی باشد انعکاس منفی آن را در زندگی خود خواهیم دید. این را دیگر به راحتی هم قانون جذب و هم روانشناسی پذیرفته که هر فکر و اقدام تو نتیجه ای در درون و بیرون دارد. اما در قران آمده که، علاوه بر این دنیا نتایج و انعکاسات افکار و اعمال خود را در آن دنیا نیز خواهیم دید که درواقع آن هم انعکاسی از عملکرد ذهنی و فیزیکی این دنیای من و شما است.

حتما بخوانید: قانون ارتعاش در قانون جذب چیست؟|چگونه ارتعاش (فرکانس) قدرتمندی بفرستیم؟

ایاک نعبد و ایاک نستعین

« خلوص و ارادت خود را همیشه به خدای رحمان ابراز می نماییم. » دوستان در قانون جذب ما درخواست خود را با در ارتعاش صحیح قرار گرفتن، به خدای رحمان اعلام می کنیم. ارتعاش و فرکانس انرژی ذهنی نامی است که علم روانشناسی امروز به آنچه قبلاً آن را ارتباط قلبی می دانستیم، نهاده است. اگر کسی با انرژی کارکرد مغز، فرکانس فکری و ارتعاش مشکل درک دارد، اولا می تواند تصور کند همان ارتباط قلبی عمیق با خدای رحمان است. در اینجا یادمان می ماند که ما همیشه یک معبود بیشتر نداریم و برای هر درخواستی فقط از خدای واحد استعانت می خواهیم. اگر کسی در قانون جذب پیامی غیر از این داد، ما بچه مسلمانان نمیتوانیم این پیام را بپذیریم. دوستان دقت کنید حتی واژه "کائنات" به مفهوم هر چیزی غیر از خدا و انسان است. کائنات هرگز خدا نیست. کائنات هرگز افریننده و خالق نیست. کائنات واسط بین عبد و معبودش است و دیگر هیچ. کائنات قوانین الهی است و هرچیزی که ما را به ریسمان الهی وصل می‌کند. دقت کنید که ما در قانون جذب، هرگز قدرت خدا را نفی نمی‎کنیم و باور داریم که همه‌چیز دست خداست و اگر او نخواهد، برگی از درخت به زمین نمی‎افتد. اما درعین‌حال می‌دانیم که خداوند قوانین را در جهان هستی قرار داده که شناسایی آن قوانین و احترام و هم‎سویی با آن ها، ما را از موهبت‎‎های الهی بهره‎مند می‎سازد.

اهدنا الصراط المستقیم

« اصل درخواست خود را مطرح می کنیم »

صراط الذین انعمت علیهم…

« جزئیات درخواست را نیز مطرح می کنیم. » در بسیاری از مطالب مربوط به جذب ثروت در خصوص تغییر باور، برنامه ریزی، نحوه صحبت، رفتار صحیح و… بسیاری از این گونه موارد را خوانده و شنیده اید. خداوند به ذهن من و شما قدرت و قابلیت جذب داده است؛ به‎طوری که وقتی به موضوعی فکر می‎کنیم، نوعی انرژی با فرکانس مشخص ساطع می‎کنیم. این انرژی توانایی انجام کار دارد و می‎تواند خواسته‎ی ما را به سمت‎وسوی ما بکشد و جذب کند. ما در واقع سعی می‌کنیم از قدرت و توانایی که خداوند به ما داده است، به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم و درعین‌حال این را نیز باور داریم که هم قدرت فکر و هم قابلیت جذب را خداوند به ما بخشیده است. کوچک‌ترین تردیدی ﺑه ﺧدا و لطف و کرم او نداﺷﺗه ﺑﺎﺷﯾم ﯾﺎ ﭼﺷم اﻣﯾدﻣﺎن ﺑه ﻏﯾر از ﺧدا نباﺷد و خواسته های خود را فقط از خدای بخشنده و مهربان بخواهیم و نه بنده او که اگر دیگری را خدای خود بدانیم مسلماً به خواسته خود نخواهیم رسید.

نمونه دیگر در آیه 7 از سوره ابراهیم است:

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ

« و هنگامی را که پروردگارتان اعلام داشت: «اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است! » » می دانید که شگر گزاری در قانون جذب یک اصل است و هرگز بدون شکر گزاری و احساس رضایت از هرچه هستی و هرچه دارید، قادر به کسب اهداف و جذب رویاهایتان نیستید. اینجا خدای رحمان واضح و روشن میگوید که شکرگزاری کنید تا به شما داده شود. بیشتر شکرگزاری کنید تا بیشتر به شما داده شود. دوستان آیا این همه کتاب که فقط در مورد شکرگزاری نوشته شده، پیام خدای رحمان را به ما نمی رساند؟ دوستان شما در قانون جذب بیشتر از هر روش و تکنیک دیگری شکرگزاری می کنید و شاکر خواهید بود. قانون جذب انقدر شکرگزاری را تاکید و سفارش میکند که امکان ندارد در دوره قانون جذب شرکت کنید ولی به آدمی تبدیل نشوید که همیشه و در همه حال شکر گزاری می کند و چه بسیار افرادی که نا دانسته . ناخواسته، با ناشکری و ناسپاسی داشته ها، بسیاری داشته ها، فرصت ها و شرایط پیش رو را از دست میدهند. حال انتخاب با خود شماست. در زندگی خودتان و دیگران تاثیر عمل به این آیه و قانون جذب را بررسی کنید و تصمیم جدیدی بگیرید.

نمونه ای از توصیه‎های ائمه علیهم السلام، در به‌کارگیری قانون جذب
امام صادق علیه السلام فرمودند:« إذا دَعَوتَ فَظُنَّ أنَّ حاجَتَکَ بالباب»

«وقتی چیزی می‎خواهی و خواسته‎ای داری، پس این‌گونه بپندار و تصور کن که خواسته‎ی تو دمِ در است (اجابت شده است).»

در اکثر کتاب‎هایی که در زمینه‎ی اجابت دعا وجود دارد آمده است که بعد از این‌که دعاکننده خواسته‎اش را از خداوند درخواست کرد، باید این‎طور تصور و تجسم کند که دعایش اجابت شده و حاجتش برآورده شده است و یکی از شرایط لازم برای اجابت دعا را تصور تحقق خواسته و حاجت ذکر کرده‎اند. این فرمایش امام صادق علیه‎السلام را از دو دیدگاه می‌توان بررسی کرد؛ یکی این‌که بگوییم این تصور اجابت دعا، به ‎نوعی اثبات و اعلام حسن‎ظن و امیدواری ما به خداوند است که همین حسن‎ظن، ما را شایسته‎ی دریافت رحمت الهی می‎کند. نگاه دیگر این است که بگوییم این تصور و تجسم خواسته‎ها و اهداف، به‌تنهایی موضوعیت دارد و همان‎طور که در قانون جذب مطرح است، منجر به جذب هدفمان می‎شود. زمانی که ما هدف خود را تحقق یافته تصور می‎کنیم، این ذهنیت مثبت و تصور خلاق، نوعی انرژی به عالم ساطع می‎کند که خواسته‎ی ما را به‎سوی ما می‎کشد. جالب است بدانید که هر دوی این نگرش‌ها درست است.

 

دعا و ارتباط دعا با قانون جذب
دعا یعنی با احساس خوب و خلوص نیت از خدای رحمان درخواست کن و ببین و باور کن که در آینده و در زمان مناسب به تو داده خواهد شد. این همان باور قانون جذب هم هست که درخواست می کنیم و بابت آن شکرگزاری می کنیم. دوستان، شما با قانون جذب بیشتر حضور خدا را حس می کنید، چون تمام طول شبانه روز در حال شکر و ثنای او هستید و با حس خوب باور دارید که شما بنده خوب او هستید و خدای رحمان نظر لطفی بر شرایط زندگی شما دارد. کجای این احساس ایراد دارد؟ کسی که دعا می‎کند، همان‎طور که وظیفه دارد در راستای دعا و درخواستش تلاش جسمی هم داشته باشد و این تلاش‎ها، در تحقق خواسته‎ی او مؤثر است، در عین حال باید با ذهنیت مثبت و امیدواری، به خود تلقین کند و تجسم نماید که به خواسته‎اش دست یافته است. همان‎طور که تلاش جسمی برای رسیدن به اهداف مؤثر است، تلاش ذهنی نیز بسیار تأثیرگذار است.

ایجاد احساس خوب و شادی در قانون جذب و قران
ما در جهانی زندگی می کنیم که خداوند آن را با قوانینی ثابت آفریده است؛ قانون جذب یکی از قوانین جهان هستی است که می گوید: «اگر احساس خوبی داشته باشید، اتفاقات خوبی را تجربه می کنید؛ اگر احساس بدی داشته باشید، اتفاقات بدی را تجربه می کنید». به میزانی که شما احساس خوبی و آرامش داشته باشید، شرایط و اتفاقاتی را تجربه خواهید کرد که به شما احساس خوب و آرامش بیشتری را می‌دهد. اما می‌بینیم که افرادی بر این عقیده‌اند که: شادی و خوشحالی با دین در تضاد است. انسان باید همیشه غمگین باشد. قانون جذب می‌گوید اگر غمگین و ناراحت باشید،ناراحتی بیشتری را تجربه می‌کنید و از طرف دیگر افراد زیادی هم می‌گویند که باید انسان غمگین باشد. در اینجا ما به یک تضاد برخورد می‌کنیم و قصد داریم در قرآن که کتاب مرجع است،این موضوع را بررسی کنیم.

حتما گوش کنید: چگونه حال خوبی داشته باشم؟

قانون جذب می‌گوید: هر فکر و احساس شما دارای یک فرکانس است،این فرکانس به جهان هستی ارسال می‌شود و جهان فرکانس شما را دریافت می‌کند و آن را مجدد به صورت‌های مختلف ( اتفاق، شرایط، افراد، ماده و … ) به زندگی شما بر می‌گرداند. به‌طور مثال اگر شما امیدوار باشید، احساس خوب داشته باشید در حال ارسال فرکانس مثبت به جهان هستی هستید و در همه حال و در هر شرایطی فقط و فقط اتفاقات خوب را تجربه خواهید کرد.کلمه حُزن در قرآن به معنای اندوهگین و غمگین است. این کلمه 42 بار و در 25 سوره در قرآن آمده است، که از این 42 مرتبه 35 بار با حرف «لا» یعنی به صورت نفی آمده است.

أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿یونس 62﴾

آگاه باشید که بر دوستان خدا نه بیمى است و نه آنان اندوهگین مى ‏شوند.

این آیه به این موضوع اشاره می‌کند که افرادی که با خداوند رابطه بسیار خوب و قوی ایجاد کرده‌اند، نه ترسی دارند و نه غمی و هیچ‌گاه اندوهگین نمی‌شوند.

قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِیعًا فَإِمَّا یَأْتِیَنَّکُمْ مِنِّی هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَایَ فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿بقره 38﴾

فرمودیم جملگى از آن فرود آیید پس اگر از جانب من شما را هدایتى رسد آنان که هدایتم را پیروى کنند بر ایشان بیمى نیست و غمگین نخواهند شد.

این آیه در مورد حضرت آدم و حوا صحبت می‌کند و قانون جذب در قرآن به این صورت توضیح داده شده ‌است که: کسانی که هدایت خداوند را می‌پذیرند، اندوهگین نمی‌شوند، احساس آرامش دارند، در این آیه هم به مفهوم فرکانس اشاره شده است: کسانی که در مسیر هدایت قرار بگیرند، در فرکانس هدایت باشند هیچ‌گاه غم و اندوه و ترس را تجربه نمی‌کنند. فرکانس خداوند با فرکانس غم و اندوه متفاوت است و نمی توان هم‌زمان در دو مسیر قرار گرفت.

وَلَا یَحْزُنْکَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لَنْ یَضُرُّوا اللَّهَ شَیْئًا یُرِیدُ اللَّهُ أَلَّا یَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِی الْآخِرَهِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ ﴿آل عمران 176﴾

و مبادا آنان که در کفر می شتابند، تو را اندوهگین کنند، آنان هرگز به خدا هیچ زیانی نمی رسانند، خدا می خواهد [به سزای کفرشان] هیچ بهره ای در آخرت برای آنان قرار ندهد، و برای آنان عذابی بزرگ است.

می‌بینیم که قانون جذب در قرآن در این آیه این‌طور مطرح‌شده است که :خداوند نمی‌خواهد پیامبر دچار احساس بد شود و به‌طور صریح به پیامبر گفته می‌شود که: تو نباید ناراحت شوی، تو نباید اندوهگین شوی، چرا که اگر احساس بدی پیدا کنی اتفاقات بدی برایت رخ می‌دهد.

وَأَوْحَیْنَا إِلَى أُمِّ مُوسَى أَنْ أَرْضِعِیهِ فَإِذَا خِفْتِ عَلَیْهِ فَأَلْقِیهِ فِی الْیَمِّ وَلَا تَخَافِی وَلَا تَحْزَنِی إِنَّا رَادُّوهُ إِلَیْکِ وَجَاعِلُوهُ مِنَ الْمُرْسَلِینَ ﴿قصص 7﴾

و به مادر موسی الهام کردیم که او را شیر بده، پس هنگامی که [از سوی فرعونیان] بر او بترسی به دریایش انداز، و مترس و غمگین مباش که ما حتماً او را به تو باز می گردانیم، و او را از پیامبران قرار می دهیم.

اعتقاد به قانون جذب و درخواست کردن از خداوند هیچ گونه منافاتی با هم ندارند و در سلسله عوامل طولی، جذب ( منظور ما از جذب این است که شما بر روی چیزی تمرکز دارید و بعد به آن خواسته یا هدف دست می یابید و شاید از راهی که هیچ گاه تصورش را هم نمی کردید) یکی از تقدیرات الهی است که در اختیار بشر قرار داده شده است. کسی که از دکترش تشکر و قدردانی می‌کند که عمری دوباره به او داده هرگز به این معنی نیست که پزشک را خدای خود می پندارد و یا وحدانیت خدا را فراموش کرده است. دوستانم هدف این مقاله این بود که ذهن شما را به چالش بکشد و نگرش و نظر اسلام و قران را در مورد قانون جذب با هم مرور کنیم. موارد بسیار زیاد وجود دارد که وقتی دیدم اساتید دیگر به آن ها اشاره کرده اند، لازم به تکرار ندانستم. در انتها از شما دوستان درخواست می کنم اگر موارد دیگری را شما کشف کرده اید در زیر این پست، بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا به این مقاله اضافه گردد.

خداوند همیشه پشت و پناه همه ی ما باشد.

 

دوستان توجه کنید در راستای احترام به نظرات کاربران سایت راز موفقیت ما نظرات جالب و کمک کننده شما عزیزان را در انتهای مقالات درج می کنیم:

نظر آقای ابوالفضل شجاع:

نماز و جذب:
دوستان همه میدونیم که نماز ستون دین ماست ولی نمیدونیم چگونه باعث موفقیت و خوبی ها میشود.
جذب شناسان میگویند اگر تنها چند ثانیه بر روی چیزی که واقعا میخواهیم تمرکز کامل کنیم انرا بدون شک به دست خواهیم اورد به شرطی که با ایمان و حس مثبت باشد اما مشکلی هست این است که ذهن انسان ها پر از اختشاش است و برای اینکه بتوانیم کامل بر روی چیزی تمرکز کنیم باید انرا تمرین کنیم.مدتی پیش این را متوجه شدم که نماز هم جذب است(جذب خوبی ها) همه میدونیم که نماز باید با نهایت تمرکز حواس باشد،طبق احادیث در هنگام نماز از همیشه به خدا نزدیک تریم همینطور نماز باید با نهایت ایمان باشد اگر کسی در نماز بتواند تمرکز خود،ایمان خود و عشق به خدا را شدت دهد میتواند با تمرکز بر هرچیزی انرا به دست اورد همچنین خود نماز دارای برکاتی است که اگر با این سه چیز باشد تمام خوبی ها را خود به خود به سمت شما جذب میکند.
از ادمین سایت درخواست دارم ایشون با توجه به اطلاعات زیادی که دارند در مورد این رابطه هم تحقیق کنند و مقاله اراعه دهند.

 

اثبات قانون جذب در قرآن کریم (5 سوره)
اثبات قانون جذب در قرآن کریم
اثبات قانون جذب در قرآن کریم
اثبات قانون جذب توسط آیات قرآن کریم
اثبات قانون جذب در قرآن کریم به خیلی ها (مخصوصا به من ) کمک کرد تا درک بهترین از این قانون داشته باشیم و همونطور که در پست قانون جذب چیست در آیات قرآن صحبت هایی در مورد این قانون عالی و کاربردی آمده است .

خب از اونجایی که قانون جذب برای خیلی ها اثبات شده بود پس یکسری از محققین در قرآن سعی کردند نشانه هایی از این قانون در قرآن کریم جمع آوری کنند

که مرور متوجه شدند که اصلا یکی از مهمترین پیغام های قرآن برای ما قانون جذب هست !

همونطور که در توضیحات قانون جذب گفتیم یکی از مهمترین مواردی که نشان دهنده حرکت در مسیر خواسته ها و استفاده ی صحیح از قانون است : احساس خوب هست

و در قرآنم یکی از مهمترین مسائلی گفته شده دوری از غمگینی و شاد و حال خوب داشتن است . در قرآن از کلمه "حزن" برای غم و حال بد استفاده شده است

این ریشه در قرآن 42 بار و در 25 سوره تکرار شده است ، که 35 بار اون رو بصورت نفی (منفی) اومده ، یعنی 35 بار در قرآن گفته شده که نباید غمگین باشید .

سوره یونس / آیه 62
أَلَا إِنَّ أَوْلِيَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
آگاه باش که دوستان خدا نه ترسی دارند و نه غمگین میشوند .
خب یکی از مواردی هم خیلی خیلی مهم هست اینه که "یحزنون" فعل مضارع هست ، یعنی کسانی که در تمام طول عمرشون غمگین نیستند این فعل نشاندهنده یک استمرار و دائمی بودن هست

سوره بقره / آیه 38
قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِيعًا ۖ فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُمْ مِنِّي هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَايَ فَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
گفتیم همگی از بهش فرود آیید پس چون از جانب من هدایتی برای شما آمد .آنان که از هدایت من پیروی کنند هرگز بیمناک و اندوهگین نخواهند شد .
خب طبق این آیه احساس شادی ارتباط داده شده به هدایت الله ، در واقع به این معناست که اگر ما احساس بدی داریم از خداوند پیروی نمیکنیم و به پیغام های خدا گوش نمیکنیم .

اما اگر رابطه ی خوبی با خدا داشته باشیم ، نتیجه ی این رابطه احساس خوب هست .

سوره بقره / آیه 62
إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَالَّذِينَ هَادُوا وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحًا فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَلَا خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
پاداش ایمان آوردگان،چه یهودی ، چه نصاری ، چه صابئین و هرکسی که به خدا و روز قیامت ایمان آورده باشه و کار خوب انجام داده باشه ، نزد پروردگار محفوظ هست و نه ترسی داره و نه غمی داره 
شاید شما هم دیده باشید که بعضی از مسلمون ها میگن که ما آدم های خوبی هستیم و به بهشت میریم و دیگر دین ها به بهشت نمیرن ، ولی این آیه کاملا واضح داره اشاره میکنه که هیچ فرقی نمیکنه چه دینی داشته باشه ، گفته شده هر کسی که ایمان داشته باشه به خداوند و روز آخرت و دنیای پس از مرگ و کار خوب انجام بده ، پاداشش نزد خدا محفوظه و نه ترسی داره و نه غمی !

سوره آل عمران / آیه 153
إِذْ تُصْعِدُونَ وَلَا تَلْوُونَ عَلَى أَحَدٍ وَالرَّسُولُ يَدْعُوكُمْ فِي أُخْرَاكُمْ فَأَثَابَكُمْ غَمًّا بِغَمٍّ لِكَيْلَا تَحْزَنُوا عَلَى مَا فَاتَكُمْ وَلَا مَا أَصَابَكُمْ وَاللَّهُ خَبِيرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ
هنگامى را كه در حال گريز [از كوه] بالا مى ‏رفتيد و به هيچ كس توجه نمیکرديد و پيامبر شما را از پشت‏ سرتان فرا مى‏ خواند پس [خداوند] به سزاى [اين بى‏ انضباطى] غمى بر غمتان [افزود] تا سرانجام بر آنچه از كف داده‏ ايد و براى آنچه به شما رسيده است اندوهگين نباشید و خداوند از آنچه مى ‏كنيد آگاه است.
خب دقیقا در این آیه هم گفته شده با اینکه این اتفاق ناگوار برای شما افتاده اندوهگین نباش ! چرا که اندوهگین باشید همین چیزی رو هم که داری از دست خواهی داد .

سوره آل عمران / آیه 176
وَلَا يَحْزُنْكَ الَّذِينَ يُسَارِعُونَ فِي الْكُفْرِ إِنَّهُمْ لَنْ يَضُرُّوا اللَّهَ شَيْئًا يُرِيدُ اللَّهُ أَلَّا يَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِي الْآخِرَةِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِيمٌ
و كسانى كه در كفر مى ‏كوشند تو را اندوهگين نسازند كه آنان هرگز به خدا هيچ زيانى نمى ‏رسانند خداوند مى‏ خواهد در آخرت براى آنان بهره‏ اى قرار ندهد و براى ايشان عذابى بزرگ است.
در این آیه خداوند به زیبایی احساس ناراحتی و غم رو از پیامبر دفع میکند ! چراکه خداوند میداند احساس بد = اتفاقات بد

همونطور که دیدین در این بخش تعدادی از آیه رو که نشاندهنده و اثبات قانون جذب در قرآن کریم بوده رو برای شما آوردم و آیه های بسیار بیشتری بود و من سعی کردم چند تا از این آیه هارو برای شما بیارم که جمع آروی این آیه ها توسط استاد عزیز من انجام شده .

 

سلام دوست من در این مقاله میخوام در مورد این صحبت کنم که آیا قانون جذب در قرآن آمده است یا نه ؟

این مقاله در تاریخ ۲۱ بهمن ماه به روز گردیده است.

آیا قانون جذب برایت رخ داده یا نه ؟
بزار برعکس به قضیه نگاه کنیم.

این سناریو تصور کن

یک روز تصمیم میگیری که ماشینتو عوض کنی، یا شاید میخوای گوشی جدید بخری.

از روزی که تصمیم میگیری ماشین، گوشی، لباس یا … بخری از اون زمان به بعد توی شهر و اطرافت اونو خواستتو بیشتر میبین

درسته؟

تقریبا در تمام سمینارهایم وقتی این موضوع را پرسیدم همه دستشون رو بلند کردند تایید.

این یعنی قانون جذب برای تو عمل کرده است.

تو به یک موضوعی توجه کردی و جهان اون موضوع در زندگی تو گسترش داده.

 

یا یک سناریو دیگه بررسی کنیم

تا حالا شده یک خواسته ای داشته باشی و همون موقع بهش برسی و بعد یک جمله معروف بگی

کاش یک چیز دیگه از خدا خواسته بودم.

 

قانون جذب در قرآن

خب وقتی این اتفاقت در زندگی شما و همه رخ داده، نشون میده قانون جذب وجود دارد

حالا اینکه چرا در مه جنبه ها اینقدر سریع رخ نمیدهد در یک مقاله دیگه کامل در موردش صحبت میکنم.

آیا قانون جذب در قرآن آمده است ؟
با توجه به اینکه قرآن یک کتاب آسمانی و جامع و کامل است.

و به پیامبر اسلام نازل گردیده تا انسان را به راه خوب زندگی کردن را به انسان نشان دهد

و اینکه جلوتر در مورد وجود قانون جذب صحبت کردیم و دیدیم که برای تک تک ما لحظاتی رخ داده که این قانون درک کردیم.

حالا باید بررسی کنیم که آیا این قانون در قرآن هم در موردش صحبت شده یا نه.

طبق قانون جذب زمانیکه شما هر احساسی داشته باشید، اتقاقات و شرایطی را جذب میکنیم که آن احساس را بیشتر ببینید.

یعنی اگر حالتان بد باشد، نگران باشید، بترسید، احساس خوبی نداشته باشید نمی توانید اتفاقات خوبی را جذب کنید. و اتفاقات و نتایج نگران کننده تری را خواهید دید.

و به میزانی که شما احساستون خوب باشه، حال دلتون خوب باشه، آرامش داشته باشید.

قانون جذب اتفاقات و شرایط و آدم های خوبی را در مسیر شما قرار می دهد.

 

پس اگه ما میخواهیم که زندگی خبوی داشته باشیم، مسیر درست زندگی کردن طی کنیم طبق قانون جذب باید حالمون خوب باشه. نگران نباشیم

 

بیاید باهم این موضوع را در قرآن بررسی کنیم.

مفهوم نگرانی در قرآن
کلمه حُزن در قرآن به معنای اندوهگین و غمگین می‌باشد.

این کلمه ۴۲ بار و در ۲۵ سوره در قرآن آمده‌است،

که از این ۴۲ مرتبه ۳۵ بار با حرف «لا» یعنی به صورت نفی آمده است.

میخوایم با هم بررسی کنیم ببینیم که قرآن در مورد نگرانی، احساس بد و … چی گفته و بررسی کنیم که نشانه های قانون جذب در قرآن چیست؟

آیه شماره ۱
أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿یونس ۶۲﴾

آگاه باشید که بر دوستان خدا نه بیمى است و نه آنان اندوهگین مى ‏شوند (۶۲)

 

این آیه به این موضوع اشاره می‌کند که افرادی که با خداوند رابطه بسیار خوبی و قوی ای ایجاد کرده‌اند، نه ترسی دارند و نه غمی و هیچگاه اندوهگین نمی‌شوند.

اگر در آیه دقت کنید متوجه خواهید میشید که فعل « یَحْزَنُونَ » یک فعل مضارع است به این معنا که افراد با ایمان در تمام لحظات ناراحت نیستند.

خداوند در این آیه خیلی زیبا قانون فرکانس را تایید می‌کند چرا که ما همیشه در حال ارسال فرکانس هستیم در همه حال.

و قانون جذب در قرآن اینطور بیان شده‌است که:

افراد با ایمان، همیشه در حال ارسال فرکانس مثبت هستند و هیچگاه غمگین نمی‌شوند.

قانون جذب در قرآن

آیه شماره ۲
قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِیعًا فَإِمَّا یَأْتِیَنَّکُمْ مِنِّی هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَایَ فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿بقره ۳۸﴾

فرمودیم جملگى از آن فرود آیید پس اگر از جانب من شما را هدایتى رسد آنان که هدایتم را پیروى کنند بر ایشان بیمى نیست و غمگین نخواهند شد (۳۸)

این آیه در مورد حضرت آدم و حوا صحیت می‌کند و قانون جذب در قرآن به این صورت توضیح داده شده‌است که:

کسانی که هدایت خداوند را می‌پذیرند، اندوهگین نمی‌شوند،

احساس آرامش دارند، در این آیه هم به مفهوم فرکانس اشاره شده است که :

کسانی که در مسیر هدایت قرار بگیرند،

در فرکانس هدایت باشند هیچگاه و غم و اندوه و ترس را تجربه نمی‌کنند.

فرکانس خداوند با فرکانس غم و اندوه متفاوت است و نمی توان همزمان در دو مسیر قرار گرفت.

آیه شماره ۳
وَلَا یَحْزُنْکَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لَنْ یَضُرُّوا اللَّهَ شَیْئًا یُرِیدُ اللَّهُ أَلَّا یَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِی الْآخِرَهِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ ﴿آل عمران ۱۷۶﴾

و مبادا آنان که در کفر می شتابند، تو را اندوهگین کنند، آنان هرگز به خدا هیچ زیانی نمی رسانند، خدا می خواهد [به سزای کفرشان] هیچ بهره ای در آخرت برای آنان قرار ندهد، و برای آنان عذابی بزرگ است. (۱۷۶)

میبینیم که قانون جذب در قرآن در این آیه اینطور مطرح شده‌است که :

خداوند نمی‌خواهد پیامبر دچار احساس بد شود و به طور صریح به پیامبر گفته می‌شود که:

تو نباید ناراحت شوی، تو نباید اندوهگین شوی،

چرا که اگر احساس بدی پیدا کنی اتفاقات بدی برایت رخ می‌دهد.

نتیجه رفتار آنهایی که در کفر میشتابند و باعث احساس بد میشود عذاب دردناک است.

 

آیه شماره ۴
وَأَوْحَیْنَا إِلَى أُمِّ مُوسَى أَنْ أَرْضِعِیهِ فَإِذَا خِفْتِ عَلَیْهِ فَأَلْقِیهِ فِی الْیَمِّ وَلَا تَخَافِی وَلَا تَحْزَنِی إِنَّا رَادُّوهُ إِلَیْکِ وَجَاعِلُوهُ مِنَ الْمُرْسَلِینَ ﴿قصص ۷﴾

و به مادر موسی الهام کردیم که او را شیر بده، پس هنگامی که [از سوی فرعونیان] بر او بترسی به دریایش انداز، و مترس و غمگین مباش که ما حتماً او را به تو باز می گردانیم، و او را از پیامبران قرار می دهیم. (۷)

قطعا کار بسیار سخت و دشواری است که فرزند شیرخوار خود را بر روی دریا رها کنیم،

اما نتیجه ایمان و توکل بر خداوند اینطور می شود که:

آن فرزند در خانواده فرعون بزرگ می‌شود و دیگر خطری آن را تهدید نمی‌کند

و همچنین که دوباره برای شیرخودن به سمت مادر واقعی خودش هدایت می‌شود

و این نتیجه غمگین نشدن است که مطمئا در صورتیکه مادر حضرت موسی غمگین می‌شد،

در اتفاقات بد و مشکلات دیگری را بر زندگی خود وارد می‌کرد،

و این کاملا با قانون جذب در یک راستا است، ایکه وظیفه شما این است که حالتان را خوب نگه دارید

خداوند اتقاقات و نتایج خوبو هم جهت با احساساتان را در مسیرتان قرار می دهد.

آیه های دیگری با این مفهوم آمده است که غمگین نباشید زیرا که نتیچه غمگین بودن غمگینی بیشتر است.

این آیات و آیه های زیاد دیگیری در قرآن دقیقا نشان میدهد که قانون جذب در قرآن آمده است.

اینها آیاتی بود از واژه نگرانی و حزن که کاملا دیدیم که در قرآن نمی گوید که نگران باش، حالتو بد کن ، احساس خوبی نداشته باش بلکه در همه جا صحب از این است که نباید بترسی و نگران شوی که نتیجه اش اتفاقات خوبی نیست

قانون جذب در قرآن

قانون جذب در قرآن کریم
بیایید با هم مورد دیگه ای رو هم بررسی کنیم.

شکرگزاری در قرآن و قانون جذب بررسی کنیم.

طبق قانون جذب تمرکز شما روی هر موضوعی باشد آن موضوع در زندگی شما گسترش پیدا میکند.

بررسی کنیم ببنیم در قرآن به چه شکل این موضوع گفته شده.

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ ( سوره ابراهیم آیه ۷)

و هنگامی را که پروردگارتان اعلام داشت: «اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است! »

وقتی این آیه را میخوانیم دقیقا مبینیم که صحبت یکی است، شکرگزاری کنید تا بیشتر به شما داده شود.

 

قانون جذب در قرآن و روایات
امام صادق علیه السلام فرمودند:« إذا دَعَوتَ فَظُنَّ أنَّ حاجَتَکَ بالباب»

«وقتی چیزی می‎خواهی و خواسته‎ای داری، پس این‌گونه بپندار و تصور کن که خواسته‎ی تو دمِ در است (اجابت شده است).»

اول بیاید چند مورد از قانون جذب بررسی کنیم و بعد با این روایت مقایسه کنیم.

ما در قانون جذب می گوییم که زمانی شما به خواسته هایتان می رسید که عمیقا باور داشته باشید این اتفاق رخ میدهد، اگر نگران نشدنش باشید، اگر احساس کنید که این اتفاق رخ نمی دهد، خب قطعا برایتان اتفاق نخواهد افتاد.

که امام صادق (ع) خیلی زیبا در این صحبت می فرمایید طوری بخواهید که گویا همین الان اتفاق افتاده است.

یا در موردی دیگر در قانون جذب اینطور میگوییم که خواسته هایتان را طوری تجسم کنید که گویا همین الان اونهارو دارید. و این حس خوب ارتعاشی به جهان ارسال میکند که کمک می کند سریعتر خواسته مان جذب شود.

و در این صحبت از امام صادق (ع) خیلی واضح این را میبینیم که اگر خواسته ای دارید طوری تصور کنید که گویا همین الان دم در است.

پس قانون جذب یک قانون ساختگی یا غربی نیست که توسط عده ای در دنیا گفته شده باشد.

زمانیکه قرآن و روایات را بررسی میکنیم میبینیم که تماما به این موضوع اشاره دارد.

 

درخواست از شما:
لطفا اگر تجربه ای از قانون جذب داشته اید در بخش نظرات ثبت کنید.

با این کار هم به خودتان یادآوری میکید و ایمانتان نسبت به این قانون بیشتر میشود

و هم کمک میکنید افراد بیشتری نسبت به این قانون با ایمان تر شوند.

 

http://mohammad414.rozblog.com/post/34

فرم ارسال نظر

  دستگاه آب قلیایی   |   ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   خودروبر  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


بازدید سایت خود را میلیونی کنید بازدید سایت خود را میلیونی کنید مشاهده